"Kto spieva, dvakrát sa modlí" (Sv.Augustín)

Novinky

03.08.2013 20:39

Opekačka, grilovačka s kaplánom

Tak, sú prázdniny a tie sa odrazili na všetkých aktivitách. Aj na našom spevokole. Ale začali sme ich veľmi dobre. Už dávnejšie sme sa pohrávali s myšlienkou, že by sme si mohli zorganizovať nejaký výlet spojený s opekačkou. Prázdninové obdobie sa nám teda celkom hodilo. No tieto prázdniny priniesli ešte ďalšie pozitívum. Hriňová má od 01.07.2013 konečne opäť svojho kaplána. Keďže náš pán farár je fajn, ponúkol nám alternatívu nášho úmyslu opekačky. Oslovil našu šéfku, či by sme mohli zorganizovať opekačku aj s mládežníckym spevokolom a spojili by sme to aj s privítaním a zoznámením sa s našim kaplánom. Keďže my sme za každú srandu, jasné, že sme súhlasili. Julianka, Maja a šéfka pripravili pokrm pre ,,mäsožravcov" nášho, ale aj mládežníckeho spevokolu, kúpili sa nejaké párky na opekanie, malinovka, napiekli sme si aj sladké a slané dobrôtky a po svätej omši 06.07.2013 sme sa zišli na farskom dvore, aby sme pokecali, popapali, zavtipkovali a zašportovali, no a s úsmevom na perách sa okolo 22:00 hod rozišli domov, aby sa aj kaplán mohol vyspať a pripraviť na nasledujúci deň na svoju službu. Opekačka a grilovačka dopadli dobre, hladný ani smädný nedol hádam nik, tak verím, že to nebola jediná akciu, ktorú sme si pripravili.

03.07.2013 20:10

Sviatosť birmovania

Keďže spolupráca s našim duchovným otcom - pánom farárom Galikom je na dobrej úrovni, vždy sa snažíme vyhovieť jeho požiadavkám voči nášmu spevokolu. Tak to bolo aj 29.06.2013. Bol to dátum, kedy sa v Hriňovej konala sviatosť birmovania. Pán farár nás oslovil, či by sme pomohli a zaspievali nejaké piesne aj na tejto slávnosti. Hoci času už nebolo veľa, pretože sme sa dozvedeli o našej účasti na tejto sviatosti v dosť krátkom čase pred samotnou slávnosťou, nemohli sme nášho pána farára sklamať. Slovo dalo slovo a zhustili sme naše skúšky, aby aj náš výkon bol hodný samotnej sviatostnej udalosti. Vďaka Bohu, myslím, že sa to aj podarilo. Bolo to tak už naše  druhé účinkovanie za účasti  otca biskupa Mariana. Možno aj to bol dôvod, prečo sa nám opäť dobre spievalo. K sviatosnej atmosfére samozrejme prispeli aj naši hosťujúci členovia z Kriváňa, ktorí obohatili svojimi hlasmi a hudobnou produkciou náš spevokol,  aj pani organistka, ,,ľud" a aj mládežnícky spevokol. Na žiadosť pána farára sa teda odprezentovali všetky ,,duchovno-hudobné" telesá existujúce v našej farnosti. Po samotnej slávnostnej sv. omši bola v Hriňovej ešte jedna väčšia udalosť. Otec biskup posvätil dvojkríž, ktorý bol osadený v strede kruhového objazdu v našom meste. Pán farár nás požiadal, či by sme mohli aj túto udalosť dotvoriť spevom. Preto sme sa po svätej omši rýchlo presunuli na križovatku ku kruhovému objazdu. Vyskúšali sme si teda spev aj pod holým nebom. A hoci bolo pomerne veterno a problém tak mala najmä naša šéfka, ktorej povievali noty a museli sme využiť aj pomocníka Adka, ktorý ich pridŕžal, podarilo sa nám splniť aj túto kňazovu požiadavku. Srdečná vďaka teda všetkým, ktorí sa na to dali, našli si čas a mohli sme tak prispieť k dotvoreniu dobrej atmosféry pri oboch udalostiach.

14.05.2013 19:59

Raticov Vrch sv. omša s otcom biskupom Marianom Chovancom

Bratia Kapucíni nás nedávno oslovili, či by sme ,,neodspievali " sv. omšu 13.05.2013, keď príde otec biskup prvýkrát do Hriňovej. Túto ponuku dala naša šéfka do pléna, aby sme sa vyjadrili, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe si nájsť čas už aj na skúšku v piatok večer, je veľmi náročné. A spev na začiatku týždňa, keď sme všetci rozlietaní kade-tade...  Spočiatku to bolo ozaj veľmi opatrné a aj prísľub na účasť bol skôr nijaký, ako nejaký. Našťastie bratia Kapucíni nemohli zostať v neistote, a tak aj naše rozhodnutie muselo byť pomerne rýchle, aj keď samozrejme nie okamžité. A keď sme už raz dali slovo, tak sme si ho museli aj dostáť. Napokon sa nás zišlo asi 12. Nálada bola výborná, aj keď tréma mala taktiež svoje miesto. No bez toho by to asi nešlo. Nie sme predsa profesionálni speváci. Spievame s láskou a pre radosť. Pohoda, ktorá naplnila celý chrám, sa odrazila aj na našom účinkovaní. Prispel k tomu určite aj otec biskup, ktorý je veľmi charizmatický. Jeho upokojujúci hlas pôsobil aj na naše ,,teleso". Spievalo sa nám dobre. Možno to nebolo bez chýb, ale kto je bez chýb? Úmysel bol správny a to je najdôležitejšie. Snáď sa nám podarilo splniť účel a aspoň trochu prispieť k tej dobrej atmosfére a nálade, ktorá sprevádzala prvú návštevu otca biskupa u nás v Hriňovej.

13.11.2012 19:43

Nedeľa Krista Kráľa v Lučenci

Po minuloročných výborných ohlasoch sme tento rok opäť prijali pozvanie nášho bývalého pána kostolníka z Hriňovej, ktorý sa presťahoval do Lučenca a aj tam vykonáva službu kostolníka v kostole Krista Kráľa na Rúbanisku, aby sme svojím spevom oživili slávnostnú svätú omšu v nedeľu Krista Kráľa (25.11.2012), pri ktorej si pripomenieme výročie posviacky tohto chrámu. Už sa na to veľmi tešíme :)

13.11.2012 19:21

Vianočný projekt

Dali sme si predsavzatie, že spolu s mladými urobíme tento štvorhlas na Vianoce :) www.youtube.com/watch?v=_nD5mxkOxMk.

Čaká nás ešte neskutočný kus práce, ale pevne veríme, že sa nám to podarí a že veľkú radosť urobíme aj nášmu Spasiteľovi, ktorému to venujeme k narodeniu :)

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode